TAIMO OOLUP 75: Tehnika- ja spordimees uurib koduküla lugu

Eile sai 75-aastaseks Undva külas kasvanud, Saaremaa ühisgümnaasiumi 43. lennu vilistlane, tehnikuna töötanud, võrkpallis Eesti koolinoorte ja Saaremaa meistriks tulnud, genealoogiast ja koduloost huvitatud Taimo Oolup (fotol).

Pärast keskkooli tahtis ta minna Leningradi sideelektroonikat õppima. Sellele tõmbas kriipsu vanemate haigus. ”Sain tööle sidesõlme automaattelefonijaama. Aastakese sain tehniku tööd teha, siis tuli vene kroonusse minna. Kolme aasta pärast sõjaväest tulles läksin taas sidesse,” sõnas juubilar.

1968. aastal avati arvutusjaam ja Taimo kutsuti sinna. Enne uuele tööle asumist käis ta ametit õppimas Tallinnas. Kui tsentraalkatlamajja automaatikainseneri vajati, kutsuti Taimo sellesse ametisse. Ta on töötanud veel Läätsa kalatööstuse katlamaja juhina ja Saare Kaluri plekk-karbitsehhis automaatikaseadmete tehnikuna.

Võrkpallimängu AB sai Taimo selgeks legendaarse treeneri Hugo Metsa käe all harjutades, samuti oli ta hea suusataja. Kümme aastat oli ta Saaremaa noorte suvepäevade laagri komandant. Vanemas eas hakkas Taimo genealoogia vastu huvi tundma. ”Nüüdseks olen isapoolses suguvõsas kokku saanud üle kümne tuhande nime, emapoolses on nimesid 7000 ümber,” rääkis Taimo.

Lektorina on koduloolane Oolup rääkinud muuseumipäevadel ja teistelgi üritustel vandiraiujatest, randlastest, kes merehätta sattunud purjelaevadel masti toetavad vandid läbi raiusid ja alustelt saaki röövisid.

Taimo ja Anne Oolupil on poeg ja tütar ning lapselapsi on neil viis. Juubilarile ka Saarte Hääle ja Kadi raadio poolt ikka samasugust tegutsemislusti ka edasiseks!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 211 korda, sh täna 1)