Talgulised ladusid koja talvepuud riita

Saaremaa puuetega inimeste koja talguliste tubli töö tulemusena sai riitadesse talve jagu küttepuid maja seitsme ahju tarvis.

HALUHUNNIKUD KAHANEVAD: Tööle annavad pihta talgulised Laur Pehme, Margo Laht, Martin Mikk ja Peeter Valter. Tagaplaanil Urmo Saar.
MAANUS MASINGEile päikselisel ennelõunal askeldas Kuressaares Pikk 39 asuva Saaremaa puuetega inimeste koja majas ja hoovis paarkümmend talgulist, kellest noorimad pisut üle aastane Jako ja tema õde, kolmene Miia-Mai Saar –SPIK-i projektijuhti Marju Saare lapselapsed.

“Töökasvatus käib,” ütles lapsi kantseldanud ja juhendanud vanaema Marju, aidates Miia-Mail halgusid plastikauto kasti sättida.

Suured haluhunnikud – kokku 40 ruumimeetrit küttepuid – kahanesid ja hoolikalt laotud riidad kasvasid jõudsasti. “Meie oleme siin juba hommikul üheksast saadik,” teatasid talgulised Laur Pehme ja Margo Laht. “See töö konti küll ei murra, päris kiiresti läheb!”

Majas – õigemini kojas – toimetasid aga need, kes olid endale valinud tubased tööd. Saalis pesid naised aknaid, samal ajal tegi köögitoimkond aga ettevalmistusi talgusupi – kalasupi – keetmiseks.

Koja oma töötajate, puuetega inimeste organisatsioonide esindajate ja vabatahtlike ühisel jõul said puud riita ning korda nii maja kui ka õu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)