Saarlased olid mandrimeestest napilt paremad

Möödunud nädalavahetusel sai teoks järjekordne Koslep ehk saarlaste ja mandrimeeste jõukatsumine haugipüügis. Võistluse järjenumber oli 22, osalejaid 48. Ilmaolud olid suvitajaile sõbralikud, aga kalapüügiks pigem keerulised.

PIRAKA HAUGIGA: Marko Saarel vedas. Saarlane püüdis tänavuse Koslepi suurima kala. 6,4-kilose havi merest väljavõtmine teeb mandrimehe Aivar Kikase veidike kadedaks.
ERAKOGU

Koslep toimus umber kahe suure mereriigi – Saaremaa ja Muhumaa. Püügikoha valisid osalejad ise.

Kalad käituvad kevaditi tihti ettearvamatult, mis teeb püügi keeruliseks.

Haugi nähti ja saadi Koslepil aga siiski üksjagu. Domineerima kippusid paraku just napilt allakilosed isendid, mis jõukatsumise reglemendi järgi arvesse ei lähe.

Kahepäevase püügi lõpptulemusena käis läbi paatide 281 ülekilost isendit kogukaaluga 466 kilo. Neist enamik jätkab oma tavatoimetusi meres ja kulinaarse vägivalla ohvriks langesid vaid üksikud. Selline on Koslepi väljakujunenud tava.

Traditsiooniliselt kujunes jõukatsumine meeskondlikult ääretult tasavägiseks.

Esimesel päeval oli mandrimeestel ilmselt probleeme aklimatiseerumisega ja saarlastel õnnestus rivaalidest tuntavalt ette rebida.

Teisel päeval lasti aga põlv vist pire lõnksu ja konkurendid mandrilt tegid omakorda jõulise lõpuspurdi.

Lõppkokkuvõtete tegemisel kaldus kaal vaheliti kord ühele, kord teisele poole. Mandrimeestel oli kalu rohkem, aga saarlaste omad kippusid jälle vastukaaluks jämedamad olema.

Lõpp hea, kõik hea. Saarlased jäid siiski napilt peale skooriga 51/49 ehk siis maakeeli umbes 10 kilo, pluss haugi võrra. Üldskoor on siis nüüdsest 14,5 – 7,5 saarlaste kasuks.

Individuaalselt tegi parima tulemuse mandrimees Enno Siim 24 haugiga, järgnesid saarlased Aivar Sõrm (17), Meelis Juhkam (15) ja Kristjan Siimpoeg (14).

Suuri hauge tabati Koslepi käigus päris mitu, neist kopsakaima, kaaluga 6,4 kilo, tõmbas veest välja saarlane Marko Saar.

Aivar Sõrm

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 954 korda, sh täna 1)