HEINO RAUNA 85: Kaluri pojast sai spordimees, ehitaja ja linnajuht (2)

Täna saab 85-aastaseks Kuressaare endine abilinnapea, aastaid Saare Kaluri ehitusosakonda juhtinud ning kergejõustikuradadel ja tõstespordis mehetegusid teinud Heino Rauna.

PEREMEHE AUKS: Heino Rauna koduaias hakkas kirsipuu õitsema just vahetult enne peremehe juubelit.
MAANUS MASINGEelmise sajandi teises pooles ei olnud Heino Raunale kodusaarel kuulitõukes võrdväärset vastast. Saarlase isiklikuks rekordiks on ametlikul võistlusel saavutatud 15.55. Siiani liigub legend, et vasakukäeliste seas ei olnud tollal Eestimaal mehi, kes olnuksid suutelised raudmuna kaugemale tõukama, kui saarlane seda tegi.

“Olen Muratsi poiss. Isa oli kalur. Käisin temaga koos merel. Aerutamine arendas jõudu. Sõjaväes sain kõvasti sporti teha. Tagasi Saaremaale tulles tegelesin ka ketta- ja vasaraheitega, odaviskega, raskejõustikualadest lisandus tõstmine,” rääkis juubilar.

Eriala omandas Heino Kuressaare ehitustehnikumis, mis oli omal ajal populaarne kool. Oma teadmisi ja oskusi sai Heino Rauna rakendada remondi- ja ehitusvalitsuses töödejuhatajana ja Saare Kaluris. Objekte oli palju: sadamad, elumajad, tööstushooned jne. 1983. aastal tunnustati ehitusjuhti teenelise ehitaja tiitliga. Medaleid ja diplomeid, mis spordivõistlustel saadud, on juubilaril sahtlitäis.

Eelmise sajandi üheksakümnendate alguses Kuressaare abilinnapeana töötanud Rauna valdkond oli samuti ehitus.

Oma maja Kastani tänavas sai ehitusmees valmis 1967. aastal. Nüüd õitseb tema aias kirsipuu, peatselt tuleb õunapuude kord. “Eks see aed ole rohkem abikaasa Valve hooldada,” ütles peremees pedagoogiametit pidanud kaasa kohta.

Valvel ja Heinol on kolm last ning kolm lapselast.

Saarte Hääl ja Kadi raadio õnnitlevad teenekat ehitusjuhti ja spordimeest suure juubeli puhul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 841 korda, sh täna 1)