IN MEMORIAM: Laine Saar (1)

Laine Saar
7.11.1929 – 10.05.2018

Kaunil maihommikul lahkus meist kauaaegne õpetaja, haridusametnik, kolleeg, sõber ja väga hea inimene Laine Saar.

Minu mälestused Lainest algavad aastaga 1955, kui tolleaegsesse Mustjala keskkooli tuli hulk noori õpetajaid, nende hulgas emakeeleõpetaja Laine Kurss, kellest hiljem sai Laine Saar.

Noored energilised pedagoogid olid lisaks õpetajatööle aktiivsed isetegevuslased ja koos õpilastega peeti maha mitmekesise eeskavaga pidusid. Lavalaudadel oli ka Laine. Keskkooliõpilastena olime nendest pidudest vaimustuses.

Kui olin ise saanud õpetajaks, oli Lainest saanud haridusosakonna inspektor. Selles ametis töötas ta kaua. Seejärel töötas Laine õppealajuhatajana tolleaegses Kingissepa Töölisnoorte Keskkoolis – nii seda kooli toona nimetati. Laine oli õppealajuhataja ka siis, kui minul tuli vastu võtta siis juba Kuressaare Õhtukeskkooli juhi amet. Laine oli mulle suureks toeks. Hiljem tuletasime sageli meelde, kuidas ta näitas mulle näpuga ette, kuhu tuleb dokumendil allkiri panna või kuidas vormistada nn sinist lehte. Täpne, rahulik, heatahtlik – selline oli Laine.

Pensionieas suhtlesime heade sõpradena. Lainel oli alati varuks häid sõnu kõigi jaoks, kellega ta suhtles. Küsimusele “Kuidas te elate?” oli tal alati vastuseks “Väga hästi!”. Seepeale oli nagu piinlik oma hädasid kurta.

Head und, kallis Laine! Suur ja ilus osa Sinust on salvestatud õhtukooli, praeguse Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumi ajalukku.

Endiste kolleegide ja praeguste täiskasvanute gümnaasiumi õpetajate nimel
Helve Õnnis

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 833 korda, sh täna 1)