Merinvesti kasum kasvas poole võrra

Saaremaal autotööstustele kummidetaile tootva Merinvest OÜ müügitulu kasvas mullu 13 protsenti 17,1 miljoni euroni ning kasum 53 protsenti ligi 1,1 miljoni euroni.

Merinvesti tootmismahud ja investeeringud tootmisse on püsinud stabiilsena ja aruandeaasta lõppes osaühingule kasumiga. Tellimuste saamine sõltus suuresti üldisest olukorrast maailmaturul ja nõudluse kõikumisest, mis omakorda on mõjutanud ka firma käivet, märkis juhatus majandus–aasta aruandes.

Müügitulust moodustas 16,7 miljonit eurot kummi­detailide tootmine ning 435 000 eurot teenuste müük. Kogu toodang ja teenused müüdi mullu Saksamaale.

Tänavu plaanib ettevõte säilitada tootmise mahus, mis tagaks kasumi. Selleks peab juhatuse hinnangul jätkuma partnerite koostöö, materjalide ja varuosade õigeaegne tarnimine ning tellimuste saamine.

Merinvestis töötas mullu keskmiselt 327 inimest, tööpere suurenes aastaga 14 töötaja võrra. Palgakulu kasvas aastaga 10,7 protsenti ehk 3,9 miljoni euroni.

Ettevõtte peamine tegevus on kummitoodete tootmine ja väljavedu emaettevõttele Freudenberg Sealing Technology GmbH Saksamaal. Merinvesti toodete nomenklatuuri kuuluvad o-rõngad ja membraanid, mida toodetakse nii kummisegudest kui ka silikoonidest põhiliselt autotööstustele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 501 korda, sh täna 1)