Ragnar Alder jääb vangi ligi neljaks aastaks (4)

Kohus kinnitas eile kokkuleppekaristuse Ragnar Alderile, keda prokuratuur süüdistas Kuressaare aedlinna kortermajas toimunud korduvas peksmises. Selle tagajärjel suri 37-aastane Raivo.

Kohus tunnistas Ragnar Alderi süüdi teise inimese tervise kahjustamises ja valu tekitavas kehalises väärkohtlemises, mis oli toime pandud korduvalt, ning mõistis karistuseks 4 aastat ja 8 kuud vangistust.

Kohus tunnistas mehe süüdi ka avalikus kohas käitumise üldnõuete rikkumises vägivallaga ja mõistis karistuseks 5 kuud vangistust. Lisaks tunnistati Alder süüdi mootorsõiduki joobeseisundis juhtimises, mille eest mõisteti karistuseks 10 kuud vangistust.

Kohus luges kergemad karistused kaetuks raskeima karistusega ja mõistis seega Ragnar Alderile liitkaristuseks 4 aastat ja 8 kuud vangistust. Kuna Alder on vahi all 20. juulist 2017, siis arvatakse karistusest maha ligi 10 kuud.

Enne kokkuleppe sõlmimist on Alder hüvitanud kannatanule tsiviilhagi summas 639,20 eurot. Riigile peab Alder tasuma menetluskulud kogusummas 1690 eurot.

Kohtusse saabus asi üldmenetluses. Pooled sõlmisid kokkuleppe ja kohus lahendas asja kokkuleppemenetluse korras. Kohtuotsus jõustunud ei ole, ütles kohtu pressiesindaja Jaanika Lusti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 082 korda, sh täna 1)