Kuressaare kindluses algasid tuuliku ehitustööd

ALGUS TEHTUD: Viktor Tammsaar ja Olari Aassalu on jõudnud tuuliku aluspõhja tegemiseni.
Foto: IRINA MÄGI

OÜ Lükkepakk alustas Kuressaare kindluse läänebastionile tuuliku ehitamist ja töödega loodetakse lõpule jõuda augustis toimuvateks merepäevadeks.

Tuulikut koos Olari Aassaluga ehitav Viktor Tammsaar ütles, et hetkel tegeletakse samba ja kiviala püstitamisega, millele on tellitud kogu toimiv sisu, ning soodsa tuule korral saab tuuliku ka tööle panna.

Kuigi Saaremaa vallavalitsus tahab Kuressaare kindluse vallile tuuliku ehitamiseks detailplaneeringu koostamist, ei takista see Tuulikute Meistrikoja eksperdi ja arhitekti Mihkel Koppeli sõnul veski püstitamist lubatud tähtajaks ehk augustikuisteks merepäevadeks.

Tuulik taastatakse koos sisseseadega Saaremaa muuseumi ja Altia Eesti AS-i ühisprojektina vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks. Vähemasti 17. sajandil asus tuulik praegusel läänebastionil, mis siis kandiski Veski bastioni nime. Tuulik püsis sellel kohal 18. novembrini 1795, mil see hävis tulekahjus.

Kindluse läänebastioni tuuliku ehitamise idee autor on rahvusvahelise veskiühingu International Molinological Society (edaspidi TIMS) president Willem van Bergen, kes pöördus vastavasisulise ettepanekuga 2016. aastal Saaremaa muuseumi poole.

Willem van Bergen tuleb ka väliskülalisena 10. augustil läänebastioni tuulikut avama.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 057 korda, sh täna 1)