Malekarika võitjate nimekiri täienes

Nädalavahetusel mängitud Saaremaa 49. lahtine malekarikaturniir kujunes Eesti paremate maletajate osavõtul viimaste aastate esinduslikumaks.

Seda osaliselt tänu sellele, et võistlus kuulus Eesti vabariik 100 maleturniiride sarja. 29 maletaja hulgas olid suurmeister Igor Švõrjov ning FIDE meistrid Olev Schults ja Margareth Olde.

Kuuevoorulise šveitsi süsteemis toimunud turniiri viis esimest vooru läbis täis­eduga suurmeister Švõrjov. Viimases voorus sai ta aga mustadega mängides kaotuse Kirill Chukavinilt ja nii lõpetasid nad turniiri võrdselt 5 punktiga.

Koefitsientide põhjal kuulus esikoht Kirill Chukavinile, kes on nüüd karikavõitjate nimekirjas 30. maletaja.

Võrdselt 4,5 punktiga lõpetasid õed Olded. Kolmas koht kuulus neist vanemale Margarethele ja Grete jäi neljandaks. 4 punkti kogusid Georg Abozenko, Georg Aleksander Pedoson, Liina Tõnso, Rain Mölderkivi ja Mathias Robert Uibokant, kes hõivasid järgnevad kohad.

Ebaõnn tabas nende võistluste neljakordset võitjat Andres Kuuske, kes 3,5 punktiga sai 12. koha.

Sellel võistlusel peeti paralleelselt ka maakonna meistrivõistluste arvestust. Esmakordselt võitis meeste meistritiitli 3 punkti kogunud Milde Burkova. Mullune meister Martin Kallas sai 2,5 punktiga hõbemedali ja Siret Sui 2 punktiga pronksmedali.

Samaaegselt toimunud kolmel noorteturniiril oli mängimas 52 noormaletajat.

Meeldiva üllatuse kuni 10-aastaste turniiril valmistas saarlastele alles eeloleval sügisel kooliteed alustav Siimeon Vahter. Ta võitis 15 osavõtjaga turniiril esikoha 6 punktiga 7 võimalikust.

Kuni 12-aastaste 23 mängijaga turniiril oli saarlaste parim Illimar Kirss 2,5 punktiga ja kuni 14-aastaste 14 osavõtjaga turniiril Raul Seppel 3 punktiga 7 võimalikust.

Juuno Jalakas

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 100 korda, sh täna 1)