Õendust õppinud saavad kursuse abiga tervishoidu naasta

Saare maakonna õdesid õdede liidus esindav Margit Raudsepp soovitab kunagi õendust õppinuil tervishoidu naasmiseks Tallinna tervishoiu kõrgkooli kursusele minna.

Sügisel algava projektipõhise kursuse eesmärk on tuua tervishoidu tagasi õed, kel on küll õendusalane haridus, kes aga ei kuulu tervishoiutöötajate registrisse.

Kõrgkooli õppejõu Kadri Kööbi sõnul on projekt “Õed tagasi tervishoidu” hea alternatiiv, kuidas viimastel aastatel Eestis suurenenud õdedepuudusele leevendust tuua.

“Ehk leiduks ka Saaremaal mõni inimene, kes soovib õendusesse tagasi tulla,” ütles Kuressaare haiglas õena ja Kuressaare perearstikeskuses pereõena töötav Margit Raudsepp, kelle sõnul on ka Saaremaal õdesid puudu.

Eilse seisuga otsis Kuressaare haigla töötukassa kaudu oma meeskonda anesteesia-intensiivraviõde ning õde, kes töötaks kirurgiaosakonnas.

“Seega – kes õeks õppinutest tunneb, et tahaks sellena töötada, haaraku aga härjal sarvist,” julgustas Raudsepp. “Mõni aasta tagasi tuli meil kaks inimest õenduse juurde tagasi, nemad käisid ka haiglas praktikal.”

Raudsepa sõnul tunneb ta pereõena, et inimesed väärtustavad selle ameti esindajaid. “Patsiendid leiavad, et ka pereõde võib olla spetsialist, mitte lihtsalt perearsti sekretär,” rääkis Raudsepp. “Arstid ju usaldavad meid seda tööd tegema.”

Tallinna tervishoiu kõrgkool korraldab kursust “Õed tagasi tervishoidu” juba neljandat korda. Mullu läbisid kursuse 25 inimest, kes sooritasid õppe lõppedes õe teooria- ja praktikaeksami ning kanti tervishoiutöötajate registrisse, mis on õena tööle asumise õiguse alus. Vastuvõtt sotsiaalministeeriumi rahastatavasse õppesse hakkas pihta eile.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 578 korda, sh täna 1)