Poole aastaga 21 rasket tööõnnetust (4)

Saaremaal on tänavu poole aastaga juhtunud 80 tööõnnetust, neist veerand olid rasked.

Raskeid õnnetusi oli 21, kergeid 59. Tööinspektsiooni kommunikatsioonijuhi Kristel Abeli sõnul juhtus mullu samal perioodil 87 õnnetust, neist 65 olid kerged ja 22 rasked.

“Rohkem juhtus kergeid õnnetusi tänavu toiduainetööstuses, ehituses ja metalltoodete tööstuses,” ütles Abel. Raskeid õnnetusi juhtus aga enim metalltoodete tööstuses, toiduainetööstuses ning avaliku haldusega seotud ametites.

“Rasked juhtumid olid valdavalt põhjustatud komistamisest ja libastumisest,” rääkis Abel, “aga juhtus ka teistsuguseid õnnetusi.”

Üks neist juhtus freespingil väikesi puidust detaile freesinud inimesega: oksakohaga detail põrus töötajal käest ja tõmbas sõrme freesi vahele.

Teine õnnetus leidis aset, kui operaator hakkas parema käega eemaldama märgistatud vigadega trükkplaati kontroll-laua ülemiselt osalt, samal ajal vajutades vasaku käega nuppu konveieri alla laskmiseks. “Operaatori tähelepanu hajus, tema parema käe väike sõrm jäi liikuva konveieri profiili ja kontroll-laua vahele, mis tekitas sõrmele raske vigastuse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 623 korda, sh täna 1)