81-aastane Vello Medri sai oma unistuse laeva (3)

UNISTUSTE LAEVAS: Pikemad merereisid uue Fjord 26 Consuliga võtab veebruaris 82-aastaseks saav Vello Medri ette järgmisel suvel.
AARE LAINE

Tänavu veebruaris 81-aastaseks saanud Leisi mehe Vello Medri üks eluunistustest täitus suvel, kui ta koos sõber Uppo Salmineniga Stockholmist uue võimsa kaatriga Saaremaale sõitis.

“See paat on kolm korda meie vanast alusest kiirem. Ostsime selle naabrimees Uppo Salmineniga kahasse. Tahame sellega tuleval aastal Gotlandile minna ja külastada ka Eesti kaugemaid meresaari, Kihnut ja Ruhnut,” rääkis Medri.

Varasematel aastatel on Vello lühemaid mereretki ette võtnud nii puu- kui ka kummipaadiga, aga ka väikekaatriga.

“Uus paat Fjord 26 Consul on kolm korda mu vanast kaatrist kiirem. 30-kilomeetrise tunnikiirusega on lust merel sõita,” on mees õnnestunud ostuga igati rahul.

Kajutites on nii laevapere kui ka reisijate jaoks kõik vajalik olemas, alates pliidist ja külmkapist kuni muusikakeskuseni.

Tavaliselt võtab laevnik Vello pardale kaasa ka ühe oma mitmest akordionist, et seda kas merel või sadamates sõrmitseda. Staažikal muusikamehel, kes omal ajal Tallinnas elades ja töötades on mänginud mitmes pealinna ansamblis, on Leisiski oma bänd.

Mandrilt vanahärrale külla tulnud inimesed kutsub võõrustaja tavaliselt Fjordi pardale, et neile oma kodusaart mööda rannikumerd sõites tutvustada. Enamasti võtab ta Triigi sadamast kursi Soelasse. Medri sõnul on see paraja pikkusega mereteekond. “Soela sadam on väga ilus. Viisin sinna Kehra naisansambli liikmed, kes andsid Soelas ka väikese improviseeritud kontserdi,” tõi Medri näite, mida ta on külalistele pakkunud.

Rännumehena on mitmekülgsete huvidega saarlane igal aastal külastanud ka mõnda kaugemat riiki. Hiljaaegu käis ta Ungaris ja Ukraina sadamalinnas Odessas. Meeldiv üllatus oli tema jaoks see, kui ta nägi reisikaaslaste hulgas kuulsat heliloojat Arvo Pärti.

Oktoobri esimesel nädalavahetusel astub Vello Medri suurearvulise publiku ette Tallinna lauluväljakul. “Minu pojad korraldavad seal traditsioonilist käsitöömessi. Mulle pakkusid nad informaatori rolli. Olen varem ka käinud. Annan publikule teada, kes lauljatest, tantsijatest ja pillimängijatest esinevad ning mida messil pakutakse,” rääkis Medri.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 438 korda, sh täna 1)