Läinud nädal tõi koguni seitse kriminaalmenetlust

Politseil tuli Saaremaal läinud nädalal algatada erinevate kuritegude uurimiseks seitse kriminaalmenetlust.

Politseijaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul anti nädala alguses politseile teada, et kannatanu tuttav on kuritarvitanud usaldust ja omastanud tema kätte ajutiseks kasutamiseks antud sõiduauto. Samuti alustati kriminaalmenetlust meeste suhtes, kellest üks ähvardas kannatanut vägivallaga ja teise mehe tegevust saab Antsaare sõnutsi iseloomustada kui ahistavat jälitamist.

Ööl vastu 20. septembrit tungiti sisse Kuressaare pargis asuvasse kuursaali, kust varastati sularaha ja erinevat kaupa. Selle varguse toimepanija on praeguseks politseile teada.

Kohtus tuleb oma tegude eest vastust anda ka mehel, kes juhtis 19. septembril kella 18.20 ajal Kuressaare linnas sõiduautot Audi, olles ise alkoholijoobes.

Politseijuht rõhutas, et ka septembris tegeleb politsei aktiivselt lubatud sõidukiiruse kontrollimisega. Eelmisel nädalal tehtud liiklusjärelevalve käigus tuli peatada 45 kiirust ületanud autojuhti, kellest 11 suhtes alustati väärteomenetlust.

Suvilate ja maakodude omanikele tuletab Rainer Antsaar aga meelde, et väärtuslikke esemeid ei tohiks jätta pikaks ajaks järelevalveta suvekodudesse, et kevadel ei ootaks ees halb üllatus. “Parim lahendus oleks väärtuslikud esemed talveks kuskile ladustamiseks viia ja valve alla panna,” soovitas ta.

Sel kevadel registreeritud analoogsed kuriteod näitasid, et paljud inimesed seda teevadki, kuid sellele vaatamata suutsid vargad palju kahju tekitada. “Kui saame vargustest teada kuid hiljem, võib varga tabamine osutuda keeruliseks,” nentis politseijuht. “Seetõttu oleks väga hea, kui teil on usaldusväärseid naabreid, kes saaksid aeg-ajalt ka teie majapidamisel silma peal hoida ning kutsumata külalistest politseid kohe ja kiiresti teavitada.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 527 korda, sh täna 1)