Eesti koolispordiliit näeb partnerina Saaremaa spordiliitu

MARDEN MUUK: Tasuta tööga pole võimalik kureerida nii suurt valdkonda, nagu seda on koolisport.
KRISTIINA MARIPUU

Kuna seni Eesti koolispordi liidu liikmena koolisporti kureerinud Saaremaa valdade spordiliit lõpetab aasta lõpus tegevuse, näeb katusorganisatsioon nüüd oma uue partnerina Saaremaa spordiliitu.

Saaremaa valdade spordiliidul oli kaks põhilist tegevust – koolispordi kureerimine ja valdade mängude korraldamine. Valdade mängud kannavad sellest aastast nimetust piirkonna mängud ja neid korraldab valla spordiosakond.

“Valdade ühinemiskõneluste käigus lepiti kokku, et koolispordiga hakkab tegelema valla spordiosakond, kahjuks selgus aga, et vald ei saa olla Eesti koolispordi liidu liige,” ütles valla spordinõunik Marden Muuk. “Liikmeks olek tähendab aga Eesti koolispordi liidu toetust, ilma milleta peaks vald veelgi suurendama omaosalust. Kuna enamikus maakondades toimetab koolispordiga kohalik spordiliit, siis otsustas ka Saaremaa vallavalitsus minna töötavale mudelile.”

Eesti koolispordi liidu peasekretär Madis Pettai ütles, et liidu liige saab olla juriidiline isik.

“Meie rahastus tuleb hasartmängumaksu nõukogu toetuse alusel ja siin peab olema kaasrahastus ehk omafinantseering,” selgitas ta. “Kuidas seda kohapeal nähakse, on kohaliku omavalitsuse otsustada. Teoorias saab vald olla koolispordiliidu partner ja kõik on siin kokkuleppeküsimus. Meid huvitab, kes saab olema meie partner ja kui selleks saab Saaremaa spordiliit, siis oleksime selle üle väga rõõmsad.”

Maakonna koolispordi eest vastutasid seni valdade spordiliit ja Enn Laanemäe. “Ta on seda tööd teinud tasuta, aga täna näeme väga kindlalt, et tasuta tööga pole võimalik kureerida nii suurt valdkonda, nagu seda on koolisport,” ütles Marden Muuk. “Spordiliit vajab koolispordi arendamiseks lisatööjõudu ja selle kulu katab vald, kelle ülesanne on luua koolispordi jaoks vajalikud tingimused. Järgmiseks aastaks on prognoositav valla osalus 10 000 eurot, mille moodustavad palk ja koolispordi tegevused.”

Selle aasta toetuse moodustab ainult töötasu, sest tegevustoetused on välja makstud valdade spordiliidule. Seoses tegevustega uusi kulusid lisanduda ei tohiks. 2018. aasta toetus sõltub uue inimese tööletuleku ajast ja vallavalitsuse otsusest.

Saaremaa spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt ütles, et kui rahastus saadakse paika, siis kuulutatakse välja konkurss 0,6-se töökohaga vastava inimese leidmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 304 korda, sh täna 1)