Ingrid Rüütli folkloorikogumik nüüd veebis

Eesti kirjandusmuuseumi vanemteaduri Ingrid Rüütli koostatud kogumik “Muhu rahvamuusikat, laulumänge ja tantse” on nüüdsest kättesaadav ka veebilehena.

Veebiväljaande aluseks on 2015. aastal ilmunud samanimeline CD/DVD-kogumik. Aastatel 1974–1975 tehtud helisalvestused ja 1984. aastal koos Tallinnfilmi võttegrupiga ning 1994. aastal koos Eesti Televisiooni võttegrupiga tehtud videosalvestused tutvustavad muhulaste rikkalikku laulu- ja tantsupärimust.

Laulude sõnad ja noodid on avaldatud Ingrid Rüütli raamatus “Muhumaa laule ja lugusid”, mis annab põhjalikuma ülevaate muhulaste 20. sajandi alguse lauluvarast.

Veebiväljaanne ühendab plaadikogumiku ja raamatu materjali: helisalvestustele on lisatud laulutekstid ja viiside noodistused, raamatu tsitaatidega iseloomustatakse laulude ja pillilugude esitajaid.

Kogumik jätkab sarjas “Helisalvestusi Eesti Rahvaluule Arhiivist” ilmunud väljaannete kättesaadavaks tegemist veebis.

Eesti kirjandusmuuseumi eesti rahvaluule arhiivi juhataja Risto Järv rõhutas, et veebiväljaande ettevalmistamisel on olnud väga tänuväärne muhulaste abi. “Kohaliku kogukonna liikmed aitasid täpsustada isiku- ja kohanimesid ning täiendada elulooandmeid. Nii nagu rahvaluule kogumisel on läbi aja olnud esmatähtis kohalike inimeste panus, saame tänapäeval kogukondadelt abi ka väljaannete ettevalmistamisel.“

Kogumikku saab sirvida aadressil https://www.folklore.ee/pubte/eraamat/muhu/ee/index.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 159 korda, sh täna 1)