Saaremaa ettevõtlusnädal nakatab ettevõtluspisikuga (1)

Ettevõtlusnädal saab Saaremaal hoo sisse 2. oktoobril, mil toimub esmakordselt üle-eestiline avatud ettevõtete päev. Võimalus on piiluda sinna, kuhu alati niisama ei satu.

Samal päeval on plaanis ettevõtluspisikuga nakatada Saaremaa noored, kui Noortejaamas jagavad oma inspiratsioonilugusid slackline´i ja parkuuri meistrid Veiko Jänes ja Sergei Vertepov. Noorte ettevõtluspäev algab kell 10 ja lõppeb 16.

Ka tööandjatele on mõeldud – kell 10 algab töötukassas tööandjate teabepäev, kus tutvustatakse koolitustoetusi.

Kolmapäeval, 3. oktoobril toimub esmakordselt Saaremaa häkaton ehk ideede prototüüpimise võistlus. Ootame kell 10 TTÜ meremajanduse keskusesse kõiki, vanusest ja tegevusalast sõltumata, kes on tundnud, et mõni teenus või olemasolev lahendus on liiga keeruline, ajale jalgu jäänud ning ei pretendeeri kuidagi kasutajasõbralikkuse tiitlile. See on mõnus ideede raju kõigile, kel sisemine kirg Saaremaa elu edasi viia. Parimat meeskonda autasustatakse 4. oktoobri ettevõtluspäeva konverentsil koos Saaremaa silmapaistvate ettevõtjatega.

Kogu protsessi aitavad läbi viia ja oma edulugudega inspireerida meeskonnaliikmed Pipedrive´ist, ShipItWise´ist, Click & Grow´st, Marina Ahoy´st, NaviCup´ist ja mujalt.

Ettevõtlusnädala tipp­sündmuseks kujuneb neljapäeval, 4. oktoobril kell 11 Saare KEK-is algav Saaremaa ettevõtluspäeva konverents ja silmapaistvate ettevõtete tunnustamine. Üles astuvad Amazoni müügiguru Alvar Räägel, kes räägib sellest, kuidas üles ehitada rahvusvaheline kaubandusettevõte, sihtkohaturunduse tagamaid avab Pärtel-Peeter Pere, kes on Future Place Leadership´i asutaja ja tegevjuht. Future Place Leader­ship on Skandinaavia juhtiv konsultatsioonifirma, mis on spetsialiseerunud sihtkohaarengule, -innovatsioonile ja -turundusele.

Erik Sakkov räägib koos värvikate näidetega, kuidas eristuda. Eriku karjäär on olnud vägev – tänu temale on Tallinna lennujaam maailma kõige sõbralikum, suuresti tänu tema abile koristati 15. septembril puhtaks kogu maailm.

Kuidas üks mobiilne mäng tõsise asjaga hakkama saamise lihtsamaks teeb, sellest annab ülevaate Helsingi ülikooli psühholoogiadoktorant Kadri Haljas. Eesti noorim äpimiljonär Kristel Kruustük teeb ettekande teemal, kuidas uudne teenus maailma viia. Kristel on aasta noorettevõtja, Rootsi äriauhindade laureaat, Testlio asutaja ja tegevjuht.

Ettevõtluspäevale paneb punkti Saaremaa ettevõtlusauhindade jagamine. Esmakordselt kuulutatakse sel aastal välja ka Saaremaa parim tööandja, kes selgub töötajate tagasiside põhjal.

Ettevõtlusnädala üritustele on kohtade arv piiratud. Kes sellest kõigest osa saada tahavad, peaksid kiiresti tegutsema ja end www.ettevotlusnadal.ee veebilehel registreerima.

Rainer Paenurk,
Saare Arenduskeskuse juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 511 korda, sh täna 1)