Eesti Moekunstnike Ühenduse korraldatud moefotode näituse „OLEN EESTLANE” avamine

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäeva(ad) - 21.09.2017
00:00

Sündmuspaik
Saaremaa Kunstistuudio

Rubriik


 Eesti Moekunstnike Ühenduse korraldatud moefotode näituse „OLEN EESTLANE” avamine kell 17 Saaremaa Kunstistuudio Galeriis 

Näituse avamise raames toimub kunstnikutund näituse kuraator Anu Hindiga, näitustööde demonstratsioon ja rahvusliku motiivi töötuba.

Moekunstnikud pühendavad oma näituse esivanemate tõekspidamistele ja ilumeelele. Väljapanek annab võimaluse mõtiskleda eestluse ja eestlaseks olemise, oma juurte hoidmise ning meile ainuomase säilitamise üle muutuvate-segunevate identiteetide maailmas. Eesti rahvakunsti kujundikeel, värvid ja mustrid on ilmselgelt tänapäeva kunstnike ilumeelde kodeeritud, näidates, et aastasadade jooksul väljakujunenud stiil elab edasi.

Näitust „OLEN EESTLANE” on eksponeeritud 26 korral Soomest Jaapanini.
Näituse eestvedaja moekunstnik Anu Hint: „Kuigi tegu pole hetkemoega, on näitus igal pool hästi vastu võetud, vaatajate jaoks on olnud mudelid erilised. Fotode taustaks on kuni 100 aasta vanused Eesti Vabaõhumuuseumi ja Harjumaa muuseumi vaibad. Põnev oli pildistamise ajal esiemade käsitööd ja tänapäeva disainerite loomingut sobitades ühtset tervikut luua. Autorite ühisloomingust kumavad aga läbi mõned vägagi Eestile omased näitajad: nutikus, maitsekus, põhjamaisus ja praktilisus. Küllap see on olnud ka põhjuseks, miks näitust on nii paljudes maades eksponeeritud. Suured tänud Eesti saatkondadele, kes korraldamistöö enda õlule on võtnud.”

Oma loomingut esitlevad: Piret Puppart, Katre Arula, Sille Sarapuu, Hilja Tüür, Diana Denissova, Ingrid Pajo, Mari Aakre, Ainikki Eiskop, Astra Mõistlik ja Liisi Riid.
Eesti Moekunstnike Ühenduse näitus jääb Saaremaa Kunstistuudios avatuks 14. oktoobrini 2017.

Kõik huvilised on oodatud näituse avamisele ja töötuppa!

Laen kaarti....