Näitus “Meeste mänguasjad – Puutöö”

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäeva(ad) - 24.11.2017
16:00

Sündmuspaik
Kuressaare linnus

Rubriik


Näituse “Meeste mänguasjad – Puutöö” avamine kl 16 Kuressaare linnuses.

Tööriistamaailm on tõeliselt kirju ja põnev! Killuke sellest on osana arhitekt ja restauraator Tõnu Parmaksoni erakogust välja pandud Saaremaa Muuseumi näitusesaalis.
Näituse avatakse 24. novembrist 2017 ja jääb avatuks kuni 28. jaanuarini 2018.
Tule ja vaata, milliseid puutööriistu kasutasid Eesti talumehed ja käsitöölised 18. saj. keskapigast 20. saj. keskpaigani!

Aastatuhandete jooksul on inimkond leiutanud kivikirvest kuni arvuti juhitud CNC freespingini sadu ja sadu erinevaid tööriistu, et suvalisest puutükist midagi kasulikku valmistada. Mõnel juhul on need väga robustsed, käepärasest materjalist kohaliku talumehe või käsitöölise enda valmistatud, kuid siiski igati otstarvet täitvad ainueksemplarid, teisel juhul aga nimekate manufaktruuride või vabrikute seeriatoodang, kus kasutati parimaid saadaolevaid materjale ja teati, mis on tootedisain ning -ergonoomika. Tööriist ei ole kunagi olnud ainult tööriist. See on ka staatuse sümbol ja kallis vara ning kellegi jaoks ka lõuend oma kunstimeele väljendamiseks. Paljud aastakümnete või ka sajandivanusetest tööriistadest täidavad siiani kellegi käes oma algset otstarvet, paljudest aga on saanud kultuurilugu, emotsionaalsed mälestused või moekad disainielemendid kusagil modernistlikus villas ja mõnelgi juhul…mänguasjad, millede seltsis täiskasvanu veedab vahel vaba aega, kui palgatöö on tehtud, lapsed kasvatatud ja kõht täis.

Laen kaarti....