Prantsuse džässivirtuoosid

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäeva(ad) - 07.10.2017
19:00

Sündmuspaik
Kuressaare kultuurikeskus

Rubriik


Prantsuse džässivirtuoosid kell 19 Kuressaare kultuurikeskuses

Kuressaare Kultuurivara 2017/2018 hooaja avakontserdil esinevad Prantsuse džässivirtuoosid Jean-Marie Machado (klaver, helilooming) ja Didier Ithursarry (akordion).

Kahe prantslase sooja lõunamaist džässi iseloomustavad võluv telepaatia ja kiired reaktsioonid. Marokos sündinud Itaalia, Hispaania ja Portugali juurtega Machado on ansambli poeetilisem pool, kes kaldub unenäolistesse helimaastikesse. Ithursarry naerab ta oma akordionil dissonantsidega välja ja koos põgenevad nad lüürika eest baski teravate rütmide maailma.

Klassikaline improvisatsiooniline ja loov muusik Machado on näidanud maitsekust ebatavaliste orkestrivariatsioonidega. Ta on arendanud omapärase kirjutamisstiili ning armastab end määratleda tänases viibiva heliloojana, olles mitmekesine, avatud ja infot vahetav. 25 aasta jooksul on ta omandanud uusi suundi: džäss, suuliselt kandunud rahvalaulud, lüüriline muusika, klassikaline komponeerimine, eriala projektid koostöös tantsu, teatri ja jutuvestmisega. Silmapaistvad saavutused on asetanud Machado Euroopa džässiloojate esirinda. Alates Machado sooloetteastetest kuni uimastavate muusikaliste kooslusteni peetakse teda muusikalises mõistes üheks inspireerivaimaks pianistiks Prantsuse muusikas.

Ithurssary on sündinud Lõuna-Prantsusmaal Baskimaal. Ta on õppinud klassikalist muusikat d’Orsay Riiklikus Konservatooriumis, olles mõjutatud oma piirkonna pop- ja traditsioonilisest muusikast. Tema looming on ühteaegu nii lai ja vaheldusrikas kui ka unikaalne, sisaldades traditsioonilist muusikat, maailmamuusikat, rahvalaulu ja džässi ning kaasates teatri, kaasaegse tantsu ja filmi. Andeka muusikuna, heliloojana ja arranžeerijana on ta uudishimulik ja innukas avastama uusi muusikalisi žanre. Ta juhib mitmeid duette erinevate baski lauljatega ning oma kvartetti Didier Ithursarry Quartet. Ithurssary teeb koostööd riikliku dzässi orkestriga ning uue põlvkonna prantsuse ja euroopa džässmuusikutega.

Turnee hõlmab mitmeid riike, nende hulgas ka Soomet ja Lätit. Kontserdid toob Eestisse Eesti Kontsert koostöös kontserdiagentuuri Vapaat Ääneti ja Prantsuse Instituudiga.

Piletid 4€ (õpilane) / 6€ (pensionär) / 8€ (täiskasvanu) müügil Piletilevis ja Kuressaare kultuurikeskuses.

Laen kaarti....